Menu

Dobry transporter, czyli jaki?

Jaki powinien być dobry transporter dla zwierząt? Postaram się odpowiedzieć na to pytanie.  Przede wszystkim powinniśmy zacząć od tego, że powinien być dostosowany do wzrostu na przykład psa. Bo trudno będzie przewozić na przykład mierzącego prawie 1,5 metra berneńczyka w ciasnym, okratowanym transporterze.  Taki transporter jest więc idealny dla małych ras, które będą miały dużo miejsca w transporterze, aby się obrócić w środku, czy położyć się spać.

Taki transporter powinien mieć w komplecie pojemnik na wodę czy pokarm dla naszego milusińskiego oraz bawełnianą poduszkę na której mógłby się położyć. Powinien między kratkami mieć wolną przestrzeń, aby ciekawskie zwierzę mogło obserwować świat, podczas transportu. Nie każde zwierzę lubi przecież siedzieć po ciemku. A wręcz rzekłbym, że żadne.  Więc nie róbmy bezbronnemu zwierzakowi traumy.  Transporter powinien mieć również łatwe zapięcie, jednak zabezpieczone przed inteligentnymi zwierzakami które mogłyby otworzyć klatkę. Taki transporter powinien być lekki, łatwy w przenoszeniu.

Powinien mieć wszelkie atesty bezpieczeństwa, wszelkie atesty nieszkodliwości dla zwierząt i pozwolenia na linie lotnicze. W związku z czym co nam po transporterze, którego nie będziemy mogli użyć w podróży?  Powinien być też elegancki i nowoczesny, wszak każdy z nas lubi czasami zaszpanować marką czy ceną. Obecnie na rynku jest bardzo dużo transporterów dla zwierząt o różnych kształtach, twórcy coraz bardziej oddają swoje inspiracje tworząc je. Transporter musi mieć również solidną i wytrzymałą rączkę do przenoszenia klatki ze zwierzakiem.

Nie chcemy chyba przecież, aby klatka runęła na podłogę, narobiła rabanu i porządnie wystraszyła zwierzę. Zwierzak powinien mieć również w klatce stałą wentylację, powinien mieć czym oddychać. Zwierzę się dusi z braku powietrza dużo szybciej niż my, musimy o tym pamiętać. Po bokach transportera powinny być również solidne kraty, zabezpieczające przed nagłą irytacją zwierzaka, i na przykład próbą ugryzienia przez kraty transportera.  Te wszystkie warunki spełniają transportery ferplast. Posiadają one pełne wyposażenia misek i koców dla zwierzaków,  mają różny wygląd, solidne kratki i łatwe ergonomiczne zamknięcia. To wybór dla nas idealny.