Menu

Idealna kuweta dla psa

Kuwety kojarzą się najczęściej z domem  w którym  na stałe przebywa kot, jednak bardzo często szczególnie ostatnio  interesują się tymi kuwetami również właściciele psów, szczególnie tych małych. Oczywiście niezbędnym elementem  dla zdrowego  i pełnego życia  psów są długie spacery i nie można z nich rezygnować, ale w niektórych rodzajach sytuacji, jak na przykład choroba lub uraz wykluczający spacer kuweta może być jedynym rozwiązaniem. Często jest przydatna też  w przypadku małego szczeniaka, którego musimy dopiero uczyć załatwiania się i  swoich potrzeb na dworze i nie zawsze z powodu pracy jesteśmy w stanie wyegzekwować od niego prawidłowych reakcji .

Warto pamiętać, że  dla psa kuweta nie może być traktowana jako jedyne rozwiązanie, jeżeli nie ma takiej potrzeby. Nie można zmieniać natury psa. Decydując się na zakup czy też adopcję psa, należy być pewnym i świadomym tworzącym się przy  tym obowiązków. Kuwety dla psów oczywiście  różnią się od ich odpowiedników przeznaczonych typowo dla  kotów – dlatego trzeba szukać i znaleźć   rozwiązania dedykowane specjalnie dla szczeniąt i tych najmniejszych  ras. Sklepy zoologiczne oferują coraz więcej produktów, które świetnie spełniają właśnie taką funkcję. Klasyczna kuweta dla psów najczęściej jest  wykonana z tworzywa sztucznego złożonego z wielu gatunków i ma postać prostokątną – zwykle do wyboru jest kilka wielkości.

Dzięki gumowym nogom całość jest stabilna i stała a odpowiednie wypełnienie kuwety gwarantuje chłonność fekaliów i czystość. Do kuwety należy dokupi też  podkład chłonny wykonany z odpowiedniego rodzaju włókien pochłaniających wilgoć i zapach z kuwety. Dzięki foliowemu obszyciu mocz nie wydostaje się na zewnątrz, a wnętrze kuwety pozostaje czyste. Wielkość maty możemy dobrać do rozmiaru kuwety.

Inne są kuwety z trawą. Jest  to nowe rozwiązanie zaoferowane przez producentów akcesoriów dla zwierząt korzystających z kuwety. Sprawdza się w przypadku młodych szczeniąt oraz starszych wiekiem psów tych na najmniejszych  ras. Sztuczna trawa powodować może,  że później łatwiej przyzwyczaić będzie szczenięta do załatwiania swoich potrzeb poza domem. Co ciekawe, również te najstarsze psy, które zwykle robiły to  na spacerach, mogą szybciej przyzwyczaić się do tego rodzaju kuwety, jeśli zaistnieje taka konieczność.