Menu

Miska dla psa

Wybierając miski dla jakiegokolwiek psa , powinniśmy skupić naszą uwagę przede wszystkim na ich funkcjonalności, dbałości o czystość i trwałości . Pamiętajmy również o podstawach typu że pies powinien mieć dwie osobne miski – jedną na karmę a oczywiście na  na wodę. Nie powinno się mieszać karmy i wody. Co nie dziwne najbardziej  popularne wśród posiadaczy  psów czy kotów cieszą się miski typowo plastikowe.

Do ich zakupu skłania zawsze śmiesznie niska cena, ładne i nowoczesne kształty i  różne kolory. Trzeba jednak pamiętać, że plastik jest materiałem  najbardziej nietrwałym, szybko się niszczy, ulega rysom i zarysowaniom. W szczelinach często zbierają się resztki zepsutego już  pokarmu, których nie da się często  usunąć na zawsze podczas mycia. Sprzyja to, co oczywiste rozwojom bakterii, mogące  być szkodliwe dla psa. Plastikowe miski nie są  też dobre dla malutkich  szczeniąt, które w okresie wyrzynania zębów  jak małe dzieci wbijają je we wszystko, co tylko się do tego nadaje, testując swoje zęby. Miska wykonana z plastiku czy podobnego materiału może stać się wówczas dla nich śmiertelną wręcz zabawką.

W związku z tym znacznie bardziej logicznym  wyborem będą miski ceramiczne, szklane lub wykonane ze stali nierdzewnej. Oprócz misek używanych codziennie w domu, warto zaopatrzyć się także w zestaw akcesoriów na podróż bliską i daleką. Do wyboru dla transportu mamy między innymi miski z materiału lub silikonowe. Nie zajmują dużo miejsca a są bardzo lekkie i łatwe do schowania. Z łatwością zmieszczą się w plecaku czy podręcznej torbie. Miska materiałowa od razu przemoknie od wody dlatego też nadaje się głównie  do podania psu  karmy albo przekąski  lub do szybkiego napojenia , w awaryjnej sytuacji , na przykład podczas postoju gdy podróżujemy samochodem.

Natomiast plusem składanych misek  z silikonu jest dziecinna wręcz łatwość w czyszczeniu oraz możliwość włożenia ich do mikrofalówki czy piekarnika  w celu podgrzania  mokrej psiej karmy dla psa, na przykład podczas pobytu w hotelu czy pod namiotem. Kolejnym akcesorium, w które powinniśmy się zaopatrzyć  przed podróżą jest  butelka na psią  wodę lub bidon z zamontowaną do niego miską. Są one niezbędne nie tylko podczas wyjazdu, ale także w trakcie długich spacerów z psem, zwłaszcza letnią porą. Miski na jedzenie i wodę powinny znaleźć się w każdym psim domu, w którym mieszka zwierzak, ale pamiętajmy jednak, że zwierzęta te czerpią radość  z możliwości samodzielnego zdobywania pożywienia. Jest to jak najbardziej naturalne zachowanie, które nasze czworonogi odziedziczyły po dzikich przodkach żywiących się tym, co udało im się upolować.