Menu

Zabawki dla szczeniąt

Kompletując wyprawkę dla  świeżo zakupionego szczeniaka, opiekunowie koncentrują się na przedmiotach w swojej opinii najważniejszych. Zapominając o zabawie. Więc wybór zabawek jest często nielogiczny, chociaż również powinien zostać przemyślany i to mądrze. Nieodpowiednio dobrane do wieku zabawki  nie zainteresują szczeniaka i zamiast na specjalnych akcesoriach, może skupić się na niszczeniu drogich sprzętów w domu. Warto poznać kilka typów zabawek, które preferują szczeniaki, i wcześniej się w nie zaopatrzyć.
Pluszowe maskotki. Pierwsze dni szczeniaka w naszym nowym domu nie są dla niego proste. Po opuszczeniu matki i często rodzeństwa często czuje się sam i smutny. Dlatego jedną z pierwszych zabawek, które powinniśmy mieć jest  miękka  maskotka z pluszu. Najlepiej położyć ją legowisku młodego  bo szczególnie podczas spania szczeniaki i młode psy lubią się do przytulać do tego rodzaju zabawek.

Gryzaki. Można je znaleźć w każdym sklepie zoologicznym i powinny być obowiązkowym zakupem. Trudno zapanować nam czasami nad zachowaniem oraz charakterem szczeniaka, a w pierwszych miesiącach życia szczególnie mocno będzie podgryzał różne przedmioty. Aby nie narazić się na zniszczenie ulubionych  butów czy mebli, warto od startu dać psu alternatywę. Gryzaki dostępne są w różnych formach, jak i również kolorach – mogą to być zaplecione kolorowe sznurki z bawełny, zabawki z wypustkami z plastiku czy też szeleszczące.

Stają się szczególnie potrzebne w okresie wymiany uzębienia oraz najlepszym rozwiązaniem będzie wówczas zabawka, który jednocześnie będzie robiła masaż dziąsła. Podczas zakupu właściciel psa powinien skoncentrować  uwagę na jakości zabawki, szczególnie istotny jest materiał wykonania. Zbyt twardy, o nieprzyjemnym mdłym  smaku i zapachu zamiast zachęcić szczeniaka do zabawy, tylko go zniechęci.
Zabawki z nagrodą. Coraz większą popularnością cieszą się zabawki, które na długo skupiają uwagę zwierzęcia – są to wszelkiego rodzaju gadżety, w których można ukryć smakołyk. Mogą mieć postać podłużnego stożka napełnianego przysmakiem w formie pasty. Podczas zabawy pies będzie wylizywał ją ze środka. Inny popularny model ma formę kuli, do której wnętrza wsypuje się suche przysmaki lub karmę.

Turlanie zabawki powoduje, że ze środka wypada nagroda. Maluchowi nauczenie się korzystania z tego rodzaju akcesoriów może zająć trochę czasu, ale smakołyk jest dobrą motywacją.
Zabawki z nagrodą. Coraz większą popularnością cieszą się rzeczy i zabawki które na długo potrafią skupić uwagę czworonoga – są to wszelkiego rodzaju zabawki, jak i również rzeczy w których można ukryć smakołyk. Mogą mieć postać podłużnego stożka napełnianego przysmakiem jako pasta. Podczas zabawy pies będzie wylizywał ją językiem ze środka. Inny popularny model ma formę kuli czy okręgu do której wnętrza wsypuje się ulubione przysmaki lub karmę.  Częste turlanie zabawki powoduje, że ze środka wypadać będzie  nagroda. Maluchowi nauczenie się korzystania z tego rodzaju akcesoriów może zająć trochę czasu, ale smakołyk jest dobrą motywacją.