Menu

Zabawki edukacyjne dla psów cz.1

Sposobów na  zabawianie psa i kształtowanie jego umysłu  jest wiele. Począwszy od szkolenia metodą pozytywnych skojarzeń na grach edukacyjnych tym razem kończąc.  Tych gier jest obecnie na Polskim rynku bardzo dużo,  o różnym stopniu trudności. Zabawki te są też świetnym sposobem na treningi samokontroli psa. Wystarczy na przykład, że będziemy prosić zwierzę aby zaczekało spokojnie, aż wypełnimy miskę przysmakami i dopiero na nasz głośny sygnał zacznie się zabawa.

Doggie Brain Train 2 in 1 – Karlie. Jest to  łatwa zabawa o kilku stopniach zaawansowania. Dostępna jest w dwóch rozmiarach, dla psów małych oraz średnich i dużych. Świetnie nadaję się dla młodych czworonogów czy szczeniąt, natomiast te najbardziej mądre psy szybko się zorientują  jak zdobywać ukryte smakołyki. Na jednej stronie zabawki mamy zrobione otwory, w które wkłada się drewniane klocki. Pod nimi umiejscowione są  przysmaki. By pies się tam dostał, wystarczy, że przewróci dane klocki. Druga strona zabawki posiada szuflady na smakołyki, które ukryte są pod przesuwanymi zapadkami. Dodatkowo można je zablokować różnymi, co może  utrudnić zwierzakowi zadanie. Szkolone psy poradziły sobie z nią w miarę szybko, podobnie jak większość czworonogów obecna na  szkoleniach. Wystarczy, że pies w poszukiwaniu przysmaku zacznie mocniej używać węchu lub próbować dostać się za pomocą łapy. W przypadku problemów, można drewniane klocki ustawić tylko na krawędzi dołka, a „szufladki” nie dosuwać do samego końca. Dzięki temu pies węsząc przewróci lub przesunie przeszkodę i dostanie się do przysmaku.

Dog Activity Flip Board – Trixi. Zabawka posiadająca różnorodne kryjówki na nagrody. Ma trzy rodzaje schowków na smakołyki, a każdy otwierany jest w inny sposób. Jednak zdobycie jedzenia nie sprawia większych trudności psu mającemu doświadczenie z zagadkami.  Jest doskonała na początek przygody z zabawkami tego rodzaju. Jest małych rozmiarów, jednak dość wytrzymała. W związku z czym nadaje się nie tylko dla psów małych i szczeniąt, ale z powodzeniem mogą z niej korzystać także te duże czworonogi. Pies sprawnie używający łap i pyska w poszukiwaniu przysmakom, powinien bez większych problemów dostać się do smakołyków. W przypadku problemów możemy początkowo ułatwić mu zadanie zostawiając szpary w „skrytkach”, tak, by węsząc dostał się do nagrody. Można także posłużyć się kształtowaniem przy nauce korzystania z zabawki.