Dom i ogród

Elementy oświetlenia LED

Pamiętajmy, że rynek oświetleniowy jest naprawdę duży. Dlatego trzeba mieć odpowiednią wiedzę, aby wybrać produkt z górnej półki. Oświetlenie led to najbardziej stosowana opcja. Czas eksploatacji tychże lamp wynosi ok.50 tys. godzin. Następnym czynnikiem przemawiającym za tym rozwiązaniem jest zwiększona odporność na uszkodzenia mechaniczne czy wstrząsy.

Na samym początku powinniśmy zastanowić się, gdzie zamierzamy zastosować nasz reflektor. W salonie, sypialni i łazience oświetlenie led powinno być niezbyt intensywne, o ciepłej barwie. Z kolei natomiast w kuchni potrzebne nam będzie nam intensywne ciepłe lub neutralne światło białe. Kolejnym ważnym elementem jest panel led, który mocuje się do sufitu. Można go zastosować praktycznie we wszystkich pomieszczeniach. Doskonale komponuje się z wieloma aranżacjami. Jest to nowatorskie rozwiązanie i ma takie samo działanie jak zwykła lampa led.

Panele są rekomendowane przede wszystkim dla dużych firm do oświetlenia dużych powierzchni komercyjnych. Dodatkowo zmniejszą rachunki za prąd. Sam wygląd sprawia, że ów przedmiot wygląda dość prestiżowo. Trzeba także zwrócić uwagę, iż przedmiot ten nie sprawia dużych problemów podczas montażu. Wyróżniamy głównie panele natynkowe i panele podtynkowe. Dostępne są w różnych wymiarach oraz kolorach. Mogą być używane do podświetlania witryn sklepów, dzięki czemu przyciągają uwagę klientów. Idealnie współgrają z przepuszczającymi światło rodzajami szła oraz kamienia. Sprawdzają się praktycznie wszędzie. Istnieje również możliwość wmontowania ich w meble. Zazwyczaj dostępne są w białym kolorze. Jeśli do stylu pomieszczenia w żaden sposób nie pasuje kwadratowe źródło światła, można sięgnąć po formę okrągłą. Pamiętajmy, aby nasze lampy miały zabezpieczenie na wypadek wnikania ciał obcych m.in. wilgoci. W sytuacji, gdy mamy jakieś wątpliwości możemy zlecić montaż specjaliście, który dopełni formalności za dodatkową opłatą. Jednakże będziemy mieli stuprocentową pewność, że wszystko jest zrobione tak jak należy.

Taśmy dzielimy ze względu na dwa kryteria, czyli temperaturę i barwę emitowanego strumienia światła oraz ilość i wielkość wykorzystanych diod. Zalecany jest zakup profili. Montaż możemy wykonać na w następujący sposób: mocowanie za pomocą uchwytów znajdujących się w komplecie bądź montaż taśmy opierający się na wprowadzeniu wstęgi diod do specjalnie przygotowanego, aluminiowego profilu, który stanowi oprawę świetlną dla taśmy. Dużym plusem jest fakt, iż istnieje możliwość cięcia taśm led, co pozwala na ich swobodne łączenie. Najnowocześniejsze panele posiadają takie marki jak Paulmann czy Osram. Oprócz wyżej wymienionych możemy jeszcze spotkać się z takim określeniem jak taśma led.

Jest to elastyczny pasek pokryty świecącymi diodami SMD, który również możemy wykorzystać jako dekoracje. Diody o wyższym stopniu zaawansowania posiadają diody RGB. Mogą one emitować światło o dowolnej barwie. Lampy te potrafią rozpraszać światło na dużej powierzchni, oświetlając całe pomieszczenie.

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

Mogą Cię zainteresować

Read More