Motoryzacja

Jak działają narkotesty

Nowoczesne testy wykrywające obecność substancji psychoaktywnych w organizmie są wiarygodne, łatwo dostępne, a ich cena nie jest wygórowana. Zanim jednak zaczniemy z nich korzystać, warto dowiedzieć się, w jaki sposób taki narkotest działa

Czy narkotesty wykrywają wszystkie substancje psychoaktywne

Najbardziej istotne pytanie, które powinniśmy sobie zadać sięgając po narkotest jest to, czy urządzenie jest w stanie wykryć wszystkie obecne w organizmie substancje psychoaktywne? Otóż, niestety nie. Narkotesty są skalibrowane na wykrywanie tylko określonej grupy środków odurzających. Na szczęście jednak, grupa substancji wykrywanych w standardzie jest bardzo szeroka. Przeciętny narkotest jest w stanie sprawdzić, czy w organizmie badanego są ślady obecności środków pobudzających (amfetamina, kokaina, metamfetamina i modyfikacje tych substancji), opiatowych (kodeina, fentanyl, morfina, metadon, heroina), czy kannabinoidalnych, takich jak haszyszy, czy marihuana.

Dlaczego nawet najlepsze narkotesty dają czasami nierzetelny wynik

Na to, czy dany narkotest będzie skuteczny i rzetelny składa się wiele czynników. Tylko część z nich związana jest z jakością sprzętu. Najbardziej czułe narkotesty, pochodzące od sprawdzonego producenta zobaczycie tutaj: sklep Alkomaty.net.pl. Są rzetelne i poddawane wielokrotnym badaniom. Nie oznacza to jednak, że ich użycie zawsze będzie dawało nam stuprocentową odpowiedź na to, czy osoba badana spożywała ostatnio narkotyki. Wszystko zależy od tego, jak szybko od spożycia dokonano badania narkotestem.

Jak działają narkotesty laboratoryjne, a jak te wykonywane w warunkach domowych?
Testy na obecność narkotyków w organizmie, których dokonuje się w warunkach laboratoryjnych, polegają na zbadaniu próbki włosów, krwi lub śliny. Jest to dość czasochłonna metoda i wymaga udania się do określonej placówki medycznej. Narkotesty wykonywane w domowych warunkach natomiast są wykonywane jedynie przy użyciu śliny lub moczu badanej osoby.

Jak wygląda badanie narkotestem

Aby sprawdzić, czy w organizmie badanego jest określone stężenie substancji psychoaktywnych poprzez narkotest, należy pobrać od niego próbkę moczu lub śliny i pobraną substancję umieścić na pasku kontrolnym testu. Narkotest powinien w tym czasie leżeć na płasko. Po odczekaniu kilku minut, uzyskujemy wynik. Na pasku kontrolnym pojawiają się wtedy symbole, które należy zinterpretować zgodnie ze wskazaniami zawartymi w instrukcji obsługi narkotestu. Czasami są to kreski, w innym przypadku kropki, a w jeszcze innym pasek zabarwia się na określony kolor.

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

Mogą Cię zainteresować

Read More