Moda i uroda

Jak zadbać o cerę wrażliwą

Każdy z nas jest unikalny i wyjątkowy. Tak samo jest z naszą cerą, nasza skóra różni się od innych i ważne jest, aby przy pielęgnacji dopasować kosmetyki odpowiadające jej potrzebom. Wiele osób skarży się na posiadanie cery wrażliwej, ale czym tak właściwie objawia się ten typ? Najważniejsze symptomy wrażliwej skóry to:

  1. Zaczerwienienia
  2. Reakcje na zmianę temperatury
  3. Lekka opuchlizna
  4. Swędzenie skóry

Pielęgnacja cery wrażliwej

Jeżeli zauważasz u siebie wyżej wymienione objawy, to faktycznie prawdopodobnie masz do czynienia z cerą wrażliwą, przy której kluczowa jest odpowiednia pielęgnacja, którą warto rozpocząć od dokładnego mycia twarzy. Na rynku jest obecnie wiele pianek, czy płynów przystosowanych do delikatnej skóry twarzy. Następnym etapem jest tonizacja, świetnie się do tego nada woda różana lub jakikolwiek inny hydrolat, który wyrówna pH skóry, przygotowując ją do kolejnych kroków w pielęgnacji. Kolejnym ważnym krokiem jest zastosowanie odpowiedniego kremu, który należy lekko wklepać opuszkami palców, nie naciągając przy tym skóry twarzy. Na obecnym rynku kosmetycznym jest naprawdę duży wybór i w drogeriach możemy znaleźć ich propozycje na każdą kieszeń. Jeżeli chodzi o kremy do pielęgnacji skóry wrażliwej, to dobrym wyborem może okazać się marka  Gift Of Nature. Są to polskie firmy, bardzo dbające o jakość kosmetyków, oferujące klientkom najlepsze kremy bazujące na naturalnych składnikach.

Odpowiednia pielęgnacja to klucz do pięknej i zadbanej cery. Pamiętaj jednak, że każdy z nas jest inny i kosmetyk, który sprawdza się u innej osoby, niekoniecznie musi być dobry dla ciebie, dlatego tak ważna jest obserwacja i słuchanie potrzeb naszego ciała.

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

Mogą Cię zainteresować

Read More