Moda i uroda

Jaka powinna być idealna suknia ślubna?

Wiele osób planuje swój ślub i wesele bardzo długo. Chcą, żeby w tym wyjątkowym dniu wszystko było dopięte na ostatni guzik. Salę weselną trzeba rezerwować przynajmniej rok przed planowaną datą. Ważny jest także wybór dekoracji, jedzenia, zaproszeń i upominków dla gości. Jednak najważniejszą sprawą wydaje się ubiór, w szczególności panny młodej. Każda kobieta chce tego dnia wyglądać pięknie, dlatego wybór sukni ślubnej nie jest łatwą sprawą.

Przede wszystkim powinniśmy pamiętać o naszych osobistych preferencjach. Nie powinniśmy sugerować się zdaniem zbyt dużej ilości osób. Jeśli weźmiemy na przymiarki mamę, babcię, brata i przyjaciółkę, możemy wyjść z ogromnym mętlikiem w głowie. Najlepiej, jeśli doradzać nam będzie jedna zaufana osoba. Jednak ostatnie słowa zawsze powinno należeć do nas. Warto, żeby suknia ślubna podkreślała naszą osobowość i charakter.

Postaw na wygodę

Bardzo ważna jest też wygoda. Trzeba zwrócić uwagę na to, żeby sukienka nie była zbyt ciężka i zbyt długa. Może się wtedy bardzo plątać i ograniczać nasze ruchy, a przecież nie o to chodzi. Warto zapytać w salonie sukien ślubnych, czy istnieje możliwość jej modyfikacji, jeśli bardzo spodoba się nam dany model.

Odpowiedni kolor

Jeśli chodzi o kolor sukni, odchodzi się już od śnieżnej bieli. Pojawiają się nawet suknie różowe, błękitne albo beżowe. Jaśniejsze kolory będą idealnie pasować do brunetek. Te intensywniejsze- do osób o jaśniejszej karnacji. Nie jest to jednak regułą i nawet jeśli wydaje się nam, że nie będziemy w czymś wyglądać dobrze- warto przymierzyć. Może się okazać, że nasz idealny strój nieco różni się od naszych wyobrażeń.

Ubiór druhny

Jeśli na naszym ślubie będą obecne druhny, trzeba zadbać także o ubiór dla nich. Najlepiej byłoby, gdyby wszystkie panie miały sukienki w jednakowym kolorze i o jednakowym kroju. Jednak może być to bardzo trudne do zrealizowania. Długa sukienka na wesele niekoniecznie musi pasować do osoby niskiej, z kolei zbyt ozdobna może optycznie powiększać osobę o krągłej sylwetce. Warto wtedy pójść na kompromis i wybrać neutralny fason albo zdecydować się tylko na identyczny kolor. Nie chcemy przecież, aby ktokolwiek z gości czuł się źle w najważniejszym dniu naszego życia.

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

Mogą Cię zainteresować

Read More