Moda i uroda

Japońskie kosmetyki – co sprawia, że są tak wyjątkowe

Po kilku lat japońskie kosmetyki stały się niesamowitym hitem na całym świecie. Kobiety z różnych państw sięgają po kosmetyki produkowane przez japońskie firmy ze specjalnie dobranych składników. Maseczki w płachcie, kremy BB czy tinty do ust to tylko niektóre z zadziwiających kosmetyków. Czym tak naprawdę różnią się kosmetyki azjatyckie od preparatów oferowanych na rynku europejskim? Przedstawiamy najważniejsze informacje o japońskich kosmetykach i odpowiadamy na pytanie, dlaczego warto je kupić.

Zalety japońskich kosmetyków

Japoński makijaż kojarzy się z nieskazitelną, pozbawioną niedoskonałości cerę Japonek. Ten idealny wygląd jest jednak spowodowany nie tylko cechami charakterystycznymi urody Japonek, ale także wynika z odpowiedniej pielęgnacji, ochronie skóry przed szkodliwym działaniem promieniowania UV oraz oszczędnemu makijażowi. Kobiety z Kraju Kwitnącej Wiśni zupełnie inaczej podchodzą do kwestii codziennej pielęgnacji cery i często kupują i stosują całkiem inne kosmetyki niż kobiety w Europie.  Japonki cenią sobie również jasny, niemalże alabastrowy odcień skóry. Lubią także nieco pomagać w tym naturze, stosując specjalne kosmetyki. Do bardzo ciekawych kosmetyków stosowanych znacznie częściej przez Japonki i Azjatki niż Europejki są m.in. enzymatyczne peelingi, które mają za zadanie jeszcze bardziej rozjaśnić skórę. Azjaci mają znacznie wrażliwszą skórę niż Europejczycy, dlatego przeznaczone dla nich kosmetyki zazwyczaj bazują na zupełnie innych składnikach niż te, które są produkowane dla Europejek. Wyróżniającymi się składnikami, które umożliwiają stworzenie produktów dla bardzo delikatnej skóry, są m.in. wyciąg z ryżu, ekstrakt ze śluzu ślimaka, ekstrakt z kwiatów sofory japońskiej, ekstrakt z bambusa, olejek z nasion kamelii japońskiej i nasion zielonej herbaty. 

Jakie japońskie marki kosmetyczne warto znać

Japoński rynek kosmetyczny jest bardzo rozbudowany i swoje produkty oferują liczne firmy farmaceutyczne. Co ciekawe, wiele z nich można znaleźć w sklepach w Europie i w Polsce. Przedstawiamy zatem kilku bardzo popularnych producentów, którzy oferują szeroką gammę produktów. Jedną z firm jest Annayake. Firma charakteryzuje się tworzeniem i sprzedażą produktów, które skutecznie łączą japońską tradycję z nowymi, zachodnimi trendami kosmetycznymi. Annayake oferuje bogaty asortyment kosmetyków i perfum doskonale odzwierciedlających japoński styl życia. Najbardziej znaną japońską marką jest prawdopodobnie Shiseido. Poza tym uważa się ją za jedną z najstarszych firm kosmetycznych na świecie. Shiseido oferuje swoim klientom zarówno kosmetyki, jak i doskonałe perfumy. 

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

Mogą Cię zainteresować

Read More