Medycyna i zdrowie

Odpowiednia przychodnia dla osób z uzależnieniem od alkoholu – szansa na trwałe wyjście z nałogu

Leczenie alkoholizmu wymaga specjalistycznego zaplecza w postaci placówki, która dzięki swojemu profesjonalizmowi oraz odpowiedniemu podejściu do każdego pacjenta w sposób indywidualny, będzie wzbudzać zaufanie, a rzetelni, doświadczeni lekarze podejdą z empatią i dyskrecją do każdej osoby, która zgłosi się na leczenie.

Pierwszy krok – zgłoszenie się na leczenie.

Niezwykle trudno jest osobie uzależnionej przyznać się do nałogu, decyzja ta jest często wielokrotnie odkładana, na początku wydaje się, że można w każdej chwili przestać pić, potem że właściwie to nie ma sensu, bo przecież mała ilość to jeszcze nie nałóg, a wszystko jest dla ludzi. Problem się pogłębia i im dłużej się zwleka, tym trudniej się wyleczyć. 

Zgłoszenie się do przychodni leczenia uzależnień od alkoholu Alkomedica Poznań jest bardzo proste. Po najtrudniejszym kroku, czyli podjęciu decyzji, wystarczy jeden telefon, a konsultanci pomogą rozwiać wszelkie wątpliwości oraz ustalą termin wizyty w dogodnym czasie. Rejestracja telefoniczna jest tym prostsza, ponieważ działa aż 7 dni w tygodniu. W każdej chwili można więc zacząć budować swoje życie bez uzależnienia. Alkomedica zapewnia leczenie alkoholizmu za pomocą wszycia Esperalu. W przychodni można liczyć na:

  • profesjonalne podejście do pacjenta
  • komfortowe warunki
  • nowoczesny gabinet
  • anonimowość

Jeśli osoba uzależniona, zamiast kontaktu telefonicznego bezpieczniej czuje się pisząc, na stronie https://www.poznan.alkomedica.pl/ znajduje się formularz kontaktowy, w przypadku wszelkich pytań, które ją nurtują. 

Objawy alkoholizmu

Choroba alkoholowa jest na tyle podstępna, że trudno określić, kiedy kończy się imprezowy tryb życia, a zaczyna uzależnienie. Dlatego tak trudno przychodzi alkoholikowi przyznanie się do niej i rozpoczęcie leczenia. Jeśli jednak nie można ani jednego dnia wytrzymać bez alkoholu, pojawiają się problemy w pracy, zawalanie terminów, agresja, kłótliwość, brak zainteresowania wcześniejszymi pasjami, zamknięcie się w sobie – to znak, że potrzeba specjalistycznej pomocy. Dlatego warto taką osobę zmotywować do leczenia, okazać jej wsparcie, a nawet zgłosić do leczenia w jej imieniu.

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

Mogą Cię zainteresować

Read More