Rodzina

Ogród przyjazny i bezpieczny dzieciom – o czym pamiętać

Dziecko mające bliski kontakt z naturą posiada znacznie lepsze samopoczucie oraz rzadziej choruje. Te poważne argumenty przemawiają za tym, aby nasz ukochany maluch spędzał na dworze jak najwięcej czasu. Ważne jest, aby posiadał swój zielony zakątek, w którym będzie mógł bezpiecznie się bawić i jednocześnie edukować poprzez poznawanie roślin i zwierząt. Jak wyposażyć plac zabaw dla dzieci?

Place zabaw dla dzieci -wybór idealnego miejsca

Lato to taki czas, kiedy dzieci bardzo chętnie spędzają aktywnie czas na dworze. Warto zatem zadbać o to, aby im zorganizować bezpieczny oraz w pełni przyjazny plac zabaw.

Niezwykle ważny jest wybór odpowiedniej lokalizacji. Powinna ona być dobrze widoczna, aby móc w każdej chwili rzucić okiem na to, co robi nasza pociecha. Plac zabaw w ogrodzie powinien być widoczny z okien domu, tarasu czy balkonu. Dobrze, jeśli znajduje się on także jak najdalej bramy czy furtki prowadzącej na ulicę.

Trzeba też zawsze pamiętać o właściwej ochronie dziecka przed słońcem. Większość maluchów bardzo chętnie spędza nawet cały dzień na dworze. Ważne jest zatem to, aby nie narażać go na nadmierne promieniowanie słoneczne. Miejsce do zabaw powinno być nieco zacienione. Najlepiej sprawdza się kawałek trawy pomiędzy drzewami, ale jeśli ich nie ma ogrodzie, to wówczas trzeba koniecznie zapewnić inną osłonę. Może to być altana, parasol lub parawan.

Na odpowiednio urządzonej przestrzeni ogrodowej każde dziecko może się świetnie bawić oraz przy okazji edukować i rozwijać. Wiek przedszkolny oraz wczesnoszkolny to czasem prężnego rozwoju u dzieci, więc trzeba je wspomagać taką formą aktywności. Każdy troskliwy rodzic powinien zadbać o odpowiednią ilość aktywności fizycznej oraz rozwijanie zręczności swego dziecka.

Konstrukcje i urządzenia idealne do dziecięcego ogrodu

Po wyborze odpowiedniego miejsca można zająć się wyposażeniem ogrodu w taki sprzęt, który zapewni dziecku niesamowitą zabawę. Na dobrze urządzonym placu zabaw nie powinno zabraknąć:

  • domku ogrodowego – który to potrafi świetnie służyć nie tylko do zabawy, lecz także do składowania zabawek. Dla najmłodszych dzieci w wieku od 1 do 3 lat wystarczą małe, kolorowe konstrukcje wykonane z tworzywa sztucznego. A dla starszych dzieci bardziej odpowiednie są rozbudowane domki. Bardzo atrakcyjnie wizualnie są zestawy domów z modułami: wieżyczkami, huśtawkami, zjeżdżalniami czy piaskownicami.
  • piaskownicy– bardzo dobrym wyborem są modele zamknięte chroniące piasek przez zabrudzeniem ewentualnymi nieczystościami
  • huśtawki -powinna ona być wygodna, bezpieczna oraz stabilna. Bardzo dobrym wyborem są huśtawki wyposażone w liny, które to są znacznie bezpieczniejsze od tych, które są zawieszane na metalowych prętach czy łańcuchach. Warto pamiętać o tym, aby wybrać dla swego malucha huśtawkę z wygodnym siedziskiem najlepiej z drewna lub tworzywa sztucznego.
  • trampoliny – sprzęt ten potrafi zapewnić niesamowitą rozrywkę oraz wpływa bardzo pozytywnie na poprawienie koordynacji ruchowej. Zaleca się wybierać trampoliny z siatką, która to potrafi doskonale chronić uczestników zabawy przed upadkiem poza wyznaczoną strefę.

W celu wyboru idealnego wyposażenia ogrodu wystarczy wejść na stronę https://mojebambino.pl/99/Place-zabaw-ogrod i wybrać taki sprzęt i zabawki ogrodowe, które zapewnią maluchom niesamowitą frajdę oraz rozrywkę w każdy słoneczny dzień.

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

Mogą Cię zainteresować

Read More