Dom i ogród

Rolety zewnętrzne antysłoneczne czy markizy

Lato bywa bardzo przyjemnym okresem pod warunkiem, że nie dokuczają nam męczące upały. W przeciwnym razie palące słońce może stać się bardzo uciążliwe i może być nawet powodem do obniżenia nastroju i pogorszenia samopoczucia. W pomieszczeniach panuje podwyższona temperatura, co powoduje duży dyskomfort w codziennym funkcjonowaniu. Właśnie dlatego należy zastosować specjalne systemy osłaniania okien, które będą chroniły przed niekontrolowanym wpadaniem promieniowania słonecznego do wnętrza budynku. Jak się skutecznie chronić przed upałami? I co wybrać rolety antysłoneczne czy markizy? Doradzamy!

Markizy – czy warto je wykorzystać podczas upalnego lata

Markiza z materiału tworzy swoisty daszek, chroniący przed nadmiernym nagrzewaniem, zapewniając fragmentaryczną ochronę przed słońcem na tarasie albo na balkonie. Taka ochrona powierzchni balkonu albo tarasu jest bardzo dobrym rozwiązaniem w przypadku osłony określonej przestrzeni. Wykonana z wodoodpornego materiału, odpornego na niekorzystne warunki atmosferyczne jest odporna na wilgoć i wiatr. Markizy mogą być montowane przy witrynach sklepowych, ponieważ dobrze chronią przed słońcem. Nie dopuszczają do nagrzewania się szyby, ponieważ już przed nią absorbują promienie słoneczne. Dużo lepszym rozwiązaniem są nowoczesne systemy zewnętrzne, przeciwsłoneczne Screen.

Nowoczesne systemy Screen – dlaczego warto

Rolety typu Screen to najnowocześniejsze i bardzo skuteczne rozwiązanie, chroniące przed nadmiernym nasłonecznieniem. Tego rodzaju osłony mają bardzo wiele zalet. Nie tylko znakomicie izolują termicznie, zapewniając idealne warunki mikroklimatyczne w pomieszczeniu, ale i chronią prywatność. W czasie upałów są doskonałym wsparciem dla klimatyzatorów, co przyczynia się w dużej mierze do obniżenia kosztów eksploatacyjnych budynku. Ponadto cechują się wysokim stopniem wytrzymałości na czynniki zewnętrze, takie jak np. porywisty wiatr, chronią przed owadami, kurzem i zanieczyszczeniami.

Rolety zewnętrzne Screen – skuteczna ochrona przed słońcem

Roleta zewnętrzna wykonana jest ze specjalnego materiału – włókna szklanego lub poliestrowego, które pokryte jest PCV. Takie rozwiązanie jest bardzo praktyczne i funkcjonalne, ponieważ tkanina screenowa jest odporna na działanie zewnętrznych czynników pogodowych, w tym promieniowania ultrafioletowego.
Najwyższej jakości rolety znajdziesz w sklepie Anwis. Dostępne są dwóch wariantach: Standard z prowadnicami bocznymi z prowadzoną listwą obciążającą i Zip, gdzie prowadnice boczne zintegrowane są z materiałem. Bogaty wybór kolorów o różnej przezierności pozwala na dobór rolety do indywidualnych potrzeb. Wszystkie systemy Screen wyposażone są w sterowanie elektryczne.

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

Mogą Cię zainteresować

Read More