Turystyka

Kiedy najlepiej jechać na wakacje do Alanyi?

Wakacje w Turcji to temat, który wiele osób rozgrzewa do czerwoności. Dlaczego tak jest? Najczęściej dlatego, że większość z nich, chce jechać do Turcji na wakacje. Część po raz pierwszy, część po raz kolejny. W większości przypadków jest tak, że ktoś, kto raz odwiedził Turcję będzie do niej systematycznie powracał. Ci, którzy systematycznie jeżdżą na wakacje do Turcji, którzy odwiedzają przynajmniej raz w sezonie Alanye wiedzą, czego się spodziewać. Wiedzą, jaka pogoda jest dla nich najlepsza. Pozostają jeszcze te osoby, które wybierają się na wakacje po raz pierwszy.

Idealny miesiąc do wypoczynku to…

Najlepszą rzeczą w wakacjach w Alanyi jest fakt, że można tutaj być na wakacjach przez cały rok. Tak naprawdę nie ma większego znaczenia, kiedy będziemy odpoczywali w Alanyi. Zawsze będziemy mieli co robić i niemal zawsze możemy liczyć na słońce i wysokie temperatury. Zwłaszcza w wysokim sezonie temperatury są bardzo wysokie i to może być dla niektórych turystów męczące.

Jeśli lubicie ciepło, ale nie przepadacie za upałami, to warto zastanowić się nad przyjazdem do Turcji na wiosnę i jesień. Wtedy można się opalać, można pływać w morzu i jest ciepło. Ale nie ma jeszcze wszechogarniającego i obezwładniającego upału, który dla niektórych turystów jest cudowny, ale dla innych może być męczący. Zatem dla osób, które lubią umiarkowane ciepło i komfort termiczny, idealnym terminem na wakacje w Alanyi będzie:

  • na wiosnę – koniec kwietnia, maj i początek czerwca,
  • na jesień – koniec września, październik i początek listopada.

Wtedy jest najlepsza pogoda. Turcja Alanya ma wiele do zaoferowania turystom w tym okresie. Wszystko działa w najlepsze. I często jest taniej niż w sezonie.

Ale ja uwielbiam upał

Wszyscy, którzy uwielbiają wysokie temperatury, żar lejący się z nieba, naprawdę ciepłe morze i masę turystów w okolicy powinni na wakacje do Alanyi wybrać się w szczycie sezonu. Wtedy Alanya może poszczycić się tropikalnymi upałami. Jest nie tylko bardzo upalnie, ale i panuje ogromna wręcz wilgotność powietrza. Wytchnienie można znaleźć oczywiście nad morzem, nad basenem i na wszelkiego rodzaju wycieczkach. Pogoda jest wtedy wprost wymarzona do takich atrakcji.

Alanya zimą też ma swoje zalety

W grudniu, styczniu i lutym w Alanyi jest najmniej słońca i panują niższe temperatury. Ale ciągle jest przyjemnie. Można się nawet opalić, ale to wymaga wiele samozaparcia. Jest za to bardzo spokojnie. Miasto jest wyciszone, na plaży jest spokój. Woda w morzu jest ciepła i można z powodzeniem iść popływać. To idealny kres dla wszystkich, którzy chcą się wyciszyć i uciec od naszej, polskiej zimy. Bo zima w Alanyi to zupełnie inne przeżycie. Jak na nasze warunki, to tam jest bardzo ciepło.

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

Mogą Cię zainteresować

Read More