Turystyka

Wycieczka Transylwania – kolejne ciekawe wzmianki

Nie od dziś pewnym jest to, że wycieczka Transylwania to wycieczka powiązana z historyczną atrakcyjnością tego regionu. Mowa tu o starych zamkach, o zabytkowych mostach i o starych brukowanych drogach. Wielu zapewne przyzna, że tego typu atrakcje spotyka się w całej Europie centralnej i zachodniej i wielu będzie miało rację wspominając o tym, choć tu chodzi też i o coś więcej. Takie coś więcej to dla części zwiedzających także dość atrakcyjny koszt zwiedzania, bo do Transylwanii z Polski można pojechać tym dość tanim busem i zwiedzać najbliższą okolicę. Właśnie ze względu na ten plus może wyjść bardzo tanio, ale sam niski koszt to jeszcze nie wzorowa atrakcyjność regionu.

Ciekawy teren

Dla dość wielu z nas ta atrakcyjna wycieczka Transylwania to też możliwość pojechania samochodem terenowym, bo samo zwiedzanie zamków to tylko część atrakcyjności. Ta druga część tkwi rzecz jasna w pokonywaniu tras wybitnie trudnych. Mowa tu o drogach gruntowych, które są też i tymi prawie nie uczęszczanymi. One przyciągają miłośników jazdy samochodami terenowymi, bo tacy miłośnicy widzą ciekawostkę w tych zmaganiach z trudnym terenem i to już od wielu lat, a Transylwania to nie jakiś tam azjatycki region, czyli to ciekawa rzeźba terenu i na dokładkę bardzo wiele innych zalet. Mowa tu o tym, że można uzyskać pomoc, wtedy gdy się utknie na nieciekawie wyglądającej drodze gruntowej. Takiej pomocy udzieli nam choćby ten najbliżej mieszkający rolnik i właśnie w tym tkwi plus. Kolejna z zalet tkwi w okolicznych skałach, a konkretniej w tym, że są one innymi od tych w Polsce i dlatego ludzie chcą odwiedzać ten zakątek świata, po to by się czuć odmiennie, czyli czuć to, że aktualnie są na urlopie, choć głównie walczą z tym dość trudnym terenem.

Inne istotne atrakcje Transylwanii

Ekscytująca wycieczka Transylwania to także możliwość wybrania się z tym własnym i dość drogim rowerem zjazdowym. Takowy rower nie jest opcją tanią i trzeba się liczyć z tym, że ktoś może go nam ukraść, ale ta ewentualność to raczej nie spory minus, bo tu liczy się jeżdżenie takim rowerem. W Transylwanii nie brakuje gór z których warto zjechać takim rowerem, a na dokładkę zjazd można zarejestrować za pomocą kamery sportowej, czyli tego typu materiał można sobie zostawić na pamiątkę lub opublikować w internecie, po to by inni mogli zobaczyć dany efektowny zjazd. Materiały tego typu często zachęcają innych do wyjechania, bo jest w nich to coś i nie chodzi tu jedynie o samo wyzwanie, ale też i o wygląd tych okolicznych terenów, które zachęcają do zjazdów.

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

Mogą Cię zainteresować

Read More