Strzelba to w najbardziej ogólnym ujęciu broń palna strzelającą śrutem, loftkami lub brenekami. Najczęściej jest to broń gładkolufowa, która nie posiada gwintu w lufie i nie nadaje wystrzeliwanym pociskom ruchu obrotowego, a stabilizuje go w locie. Czym charakteryzują się strzelby i dlaczego warto się na nie zdecydować? Gdzie strzelby znajdują swoje zastosowanie? Wszystkiego dowiesz się z tego artykułu!

Czym charakteryzują się strzelby gładkolufowe

Strzelby gładkolufowe to specyficzny rodzaj broni. Jej konstrukcja uwzględnia fakt, że większość typów amunicji do strzelb zawiera w sobie śrut, czyli wiele kulek ołowianych lub stalowych. Zastosowanie lufy bez gwintu pozwala na ich ustabilizowanie rotacyjne w locie i trafienie w cel przynajmniej częścią z nich. Strzelby stanowią broń o ograniczonym zbiegu, które pozwalają na strzelanie na odległości do około 50 metrów.

Zalety strzelb – dlaczego warto je wybrać

Do najpopularniejszych rodzajów strzelb wykorzystywanych na dużą skalę zalicza się strzelby pump-action, czyli tzw. pompki oraz strzelby samopowtarzalne. Tego typu broń posiada w swojej ofercie sklep Racegun.pl oferujących wysokiej klasy produkty strzeleckie. Szeroka gamą proponowanych przez sklep rozwiązań pozwala na dobranie odpowiedniego sprzętu strzeleckiego do każdego rodzaju zastosowania. W sklepie internetowym Racegun.pl zamówisz dowolny rodzaj broni, który następnie można odebrać w sklepie stacjonarnym. Zarezerwuj już dziś na: https://racegun.pl/pl/c/Strzelby-gladkolufowe/19

Strzelby typu pump-action oraz strzelby samopowtarzalne to rozwiązania konstrukcyjne, które charakteryzuje się szeregiem zalet. Przekładają się one na uzyskiwanie wysokiej funkcjonalności tego typu broni, która doceniana jest przez szereg użytkowników. Do najczęściej wymienianych zalet strzelb pump-action zalicza się krótki czas pracy, krótki czas przeładowania, wysoka precyzja celowania, prostota działania, wysoka trwałość, niezawodność oraz łatwość obsługi, czyszczenia i naprawy. Z kolei broń samopowtarzalna to rozwiązanie zapewniające zwiększenie szans na trafienie w cel dzięki możliwości strzelania seriami oraz dużej siły ognia z bliskiej odległości. Broń samopowtarzalna to także gwarancja szybkostrzelności, wysokiej precyzji oddanych strzałów, niewielki odrzut i łatwość obsługi. Strzelby pump-action i strzelby samopowtarzalne stosowane są zamiennie, a ich wybór zależy od oczekiwań użytkownika broni. Wybierając odpowiednie rozwiązanie warto wziąć pod uwagę parametry techniczne poszczególnych modeli i stwarzane przez nie możliwości.

Zastosowanie strzelb – gdzie wykorzystywany jest ten rodzaj broni

Strzelby to rodzaj broni palnej, który znajduje swoje zastosowanie w szeregu zastosowań. Najczęściej wykorzystywane są one podczas konfliktów zbrojnych, polowań oraz w strzelectwie sportowym podczas rywalizacji IPSC i 3GUN. Strzelby z powodzeniem wykorzystywane są także do wymuszania posłuszeństwa oraz obezwładniania przestępców przez służby mundurowe lub cywilów na warunkach określonych przez prawo i zasady użycia broni palnej.

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

Mogą Cię zainteresować

Read More