Moda i uroda

Peeling do twarzy gwarancją dobrze oczyszczonej i zadbanej cery

Jednym ze sposobów dokładnego oczyszczenia jest złuszczanie naskórka, które bardzo korzystnie wpływa na zdrowy, promienny wygląd skóry. Najlepszym i najprostszym sposobem jest użycie peelingu drobnoziarnistego do twarzy, który skutecznie usunie zanieczyszczenia, odblokuje pory, umożliwi lepsze wchłanianie kremów i wspomoże regenerację, naprzemiennie z nawilżającym peelingiem do twarzy

Peelingi można podzielić na mechaniczne, czyli te, które zawierają drobinki trące, oraz enzymatyczne, których działanie jest oparte na enzymach rozpuszczających i oczyszczających cerę, bez potrzeby tarcia, jest bardzo łagodny dla skóry. Mechaniczne podlegają kolejnemu podziałowi, wyróżniamy gruboziarniste i drobnoziarniste peelingi do twarzy. Różnica między nimi polega na wielkości zawartych w nich drobinek, są  też peelingi typu gommage, zasychają na twarzy, a później trzeba dokładnie zetrzeć palcami, lub peeling peel off czyli żel, który także zasycha na twarzy, a jego usuwanie polega na ściągnięciu całej płachty zaschniętego żelu.

Peeling drobnoziarnisty do twarzy zawiera małe drobinki, które w bezpieczny i delikatny sposób usuwają martwy naskórek i wygładzają cerę. Może być stosowany przy każdym typie skóry, zwłaszcza przy cerze: tłustej, normalnej, mieszanej. Jest najczęściej wybieranym rodzajem peelingu.

Peeling gruboziarnisty zazwyczaj składa się ze zmielonych skorupek owoców lub pestek czy kryształków soli i cukru. Tego typu produktu lepiej nie stosować na delikatną skórę twarzy, jest doskonały na ciało, poza tym, że złuszczy warstwę rogową, to doskonale poprawi krążenie i oczyści z toksyn. Jest bardzo skuteczny w walce z cellulitem.

Jak często stosować peeling do twarzy

To sprawa bardzo indywidualna i zależy od rodzaju cery. Przy normalnym typie peeling można nakładać 2-3 razy w tygodniu. Natomiast przy podrażnionej, bardzo delikatnej, albo trądzikowej cerze, należy stosować je rzadziej, 1 raz w tygodniu. Używając peelingów do twarzy należy pamiętać, aby omijać okolicę oczu, gdzie skóra jest zbyt delikatna na taki kosmetyk. Większość peelingów do twarzy stosuje się na zwilżoną skórę.

.Dlaczego warto używać peelingów do codziennej pielęgnacji twarzy

  • świetnie regenerują wierzchnią warstwę skóry
  • dokładnie usuwają zanieczyszczenia
  • widocznie wygładzają skórę
  • spłycają zmarszczki, sprawiają, że stają się mniej widoczne
  • natychmiast nadają cerze blasku
  • odblokowują pory
  • pomagają w usuwaniu toksyn
  • sprawiają, że kremy i maseczki lepiej się wchłaniają
  • ich używanie poprawia krążenie
  • dzięki nim skóra jest lepiej nawilżona

 

W dzisiejszych czasach trudno sobie wyobrazić codzienną pielęgnację twarzy bez peelingów. Peeling do twarzy to najlepszy sposób na oczyszczenie, wygładzenie, poprawienie kolorytu oraz poprawę elastyczności skóry w domowych warunkach. Jest prosty w użyciu, nie wymaga dużego nakładu czasu, co sprawia, że jest jednym z najchętniej stosowanych kosmetyków pielęgnacyjnym. Ich regularne stosowanie i właściwy dobór daje świetne, długotrwałe efekty.

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

Mogą Cię zainteresować

Read More